beyce
7 Asırlık Beyce Pazarı'nda
Her Şey Organik

Kadın üretirse gelişir, kadın gelişirse dünya değişir diyerek 2020 yılında kurulan kooperatifimizi geliştirmek, yöremiz insanının sesini dünyaya ulaştırmak, kadın istihdamı sağlayıp gelir kapısı oluşturmak için 23 kadın ortağımız ile yola çıktık. Hem yöresel gıda üretimi yaparak hem de kırsal turizm açısından cazibe merkezi haline gelmiş ilçemizde yer alan Sadağı Kanyonu’nu ziyaretçileri ve huzurlu ve keyifli zaman geçirmek isteyen misafirlerimiz için kahvaltı salonu olarak hizmet vermekteyiz.

S.S. Orhanili Kadın Girişimi Üretim Ve İşletme Kooperatifi olarak tarımsal ürünleri pazar koşullarına uygun olarak işleyerek doğal ve güvenilir gıda üretimi yapmak, yöre topraklarında yetişen organik ürünleri hammadde kabul ederek yöresel lezzetlerimizi sizlerle paylaşmayı amaçlıyoruz. Kooperatifimiz 23 kadın ortağına istihdam olanağı sağlamanın yanı sıra bölge kadınları için de bir istihdam alanı oluşturmuştur.

Kooperatifimizde uygulanan, FAO ve Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nun ortaklaşa yürüttüğü ve Japon Hükümeti tarafından fonlanan “İstihdam Ve Mikro-Girişimcilik Vasıtasıyla Geçim Kaynaklarının Desteklenmesi” projesi kapsamında İlçemizin eski adı “BEYCE” nin marka tescil işlemleri yapılmış olup kooperatifimizin markası olarak sizlere sunduk.

Orhaneli Belediyesi önderliğinde üretim yerimiz belirlenmiş ve yine ilçe beliediyesi tarafından yer tahsisi yapılmıştır. Proje kapsamında gıda mevzuatlarına uygun bir şekilde üretim yeri hazırlanmıştır.

Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü gıda mühendisleri tarafından ortaklarımız için verilen Yöresel Gıda Ürünleri Yapımı eğitimi ile ürünlerin standardizasyonu sağlanmıştır. Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün Kadın Çiftçiler teknik ekibi tarafından gıda üretim eğitimlerinin yanı sıra örgütlenme bilinci, kooperatifçilik ve pazarlama eğitimleri sonrasında kooperatifleşme yolunda önemli adımlar atılmıştır.

İşlenen meyve sebzelerin hammaddenin üretimi, temini, hazırlanması ve paketlenmesi gibi aşamalarında kadınlar ile birlikte aktif olarak rol alıyoruz. Bir meyve ya da sebzenin hammadde aşamasına gelmeden önce toprağın işlenmesinden ekimi ve hasadı gibi aşamalarında yoğun emek gösteren üreticilerimiz ile, kırsalda yaşam koşullarının zorlukları ve tarımsal üretimin meşakkatlerine rağmen ilk günkü heyecan ve mutlulukla üretmeye devam ediyoruz.

Doğal Ürünler

Yöresel olarak organik ve natürel beslenme ihtiyacınızı doğrudan üreticiden temin edebilmenizi, üreticinin de doğrudan alıcıya ulaşabilmesini sağlıyoruz.

Katkısız Ürün

Ürünlerimizin hiç birinde katkı maddesi bulunmamaktadır.

Bursa Meşhur Ürünleri

Bursa’nın neyi meşhur, yöresel yemekleri, en ünlü yiyecekleri ve mutfak kültürü burada.

× WhatsApp İletişim